KIDS FREE

Forum bezdzietnych z wyboru

Ogłoszenie



Nowe forum zrzeszające bezdzietnych z wyboru z woj. Kujawsko-Pomorskiego. Nie ważne czy tylko nie chcesz mieć dzieci, ale je lubisz, czy nienawidzisz wszystkich małych istot. Strona ta ma na celu nie tylko możliwość rozmowy z osobami o podobnych poglądach, ale również jest miejscem na organizowanie spotkań, bo w końcu nikt nam w domu nie płacze ;) ZAPRASZAMY!!!!




Zapraszamy też osoby, którym zdarzyło się stworzyć nowego człowieczka, ale nie są w nim bezgranicznie zakochani, zachowali zdrowy rozsądek i też ich denerwują zachowania popapranych rodziców i bezstresowo wychowane dzieci...

Jeśli ktoś ma problem z rejestracją, niech napisze na sabadilla666@gmail.com, założę konto :)


#1 2013-04-20 20:44:18

 sabadilla

Adminka

Punktów :   

Reakcje otoczenia

Jakie jest podejście Waszej rodziny i znajomych do tematu bezdzietności z wyboru? Jak zareagowali na Waszą decyzję? Twierdzą, że jesteście niedojrzali i że jeszcze "zmądrzejecie"? Marudzą, że by chcieli mieć wnuki?
A może jeszcze im nie powiedzieliście?

Offline

 

#2 2013-04-24 23:42:39

Nemezis

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

Rodzina i znajomi chyba już pogodzili się z moją decyzją i raczej nie drążą tematu. Natomiast często, kiedy mówię nowo poznanym ludziom, że nie chcę mieć dzieci, spotykam się z ogromnym zdziwieniem i niedowierzaniem. Zwykle jednak dyskusję kończy argument: "Nie odczuwam takiej wewnętrznej potrzeby, więc chyba nie powinnam się zmuszać?" Biorąc pod uwagę, że mój "najlepszy wiek na urodzenie dziecka" powoli się kończy, argument "jeszcze ci się zmieni" raczej by nie przeszedł Czasem tylko padnie stwierdzenie w stylu: "Nie wiesz co tracisz...". No fakt, nie wiem. Oni pewnie też nie

Offline

 

#3 2013-04-29 07:31:22

Lizard

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

Do mojej rodzinki chyba nadal nie dotarło, cały czas myślą, że "jak poznam kogoś odpowiedniego" albo "jak będziesz miała swoje"... Osoby, które znają mnie dłużej zastanawiając się kto by miał gorzej: ja mająca dziecko, czy dziecko mające mnie za matkę, decydują się, że dziecko, więc myślę, że rozumieją moją decyzję. Natomiast nowi znajomi zazwyczaj reagują zdziwieniem i pytają się dlaczego. To ja się pytam dlaczego mam chcieć? Gusta i upodobania są różne, raczej powinno się pytać o powód chęci posiadania czegoś, niż nie... Komentarze typu, że jestem niedojrzała i "oj jeszcze ci się zmieni" nadal się zdarzają.

Offline

 

#4 2013-05-20 20:00:41

The Grooba

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

"Ale w ogóle...?!" Rodzina się specjalnie nie wcina, tylko babcia jęczy o wnuka. Z siostrą zgodnie uświadamiamy ją, że jej jedyną nadzieją jest nasza młodsza przyrodnia siostra. Mój ginekolog powiedział, że jakby on był kobietą to chyba też by nie chciał... Ale zauważyłam, że zrozumieć potrafi mnie tylko garstka osób o takich samych poglądach, reszta odbiera to, jakbym powiedziała, że nie lubię oddychać i mam alergię na tlen... Nie rozumiem, dlaczego chęć "mania" dziecka jest taką oczywistością? I dlaczego to ja się mam tłumaczyć, że nie chcę. Ja się nikogo nie pytam, dlaczego chce. Jak lubi, niech płodzi. Szanuję to, ale mnie cud prokreacji nie zachwyca.

Offline

 

#5 2013-05-22 15:32:51

Agrafka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

Ja od tej jęczącej babci uciekłam za granicę. Każdy sposób dobry
Oryginalna nie będę mówiąc, że od innych słyszę - "Jeszcze będziesz chciała dziecko". Moją ostatnią ulubioną odpowiedzią jest- "A jak mi coś odwali z hormonami i faktycznie mi się zachce bacho (pokochałam właśnie to określenie ;D ) to się zatrudnię jako opiekunka do dziecka na miesiąc i będę miała dosyć na całe życie".

Offline

 

#6 2013-05-22 15:53:59

The Grooba

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

Dobre, dobre... I tu pojawia się zwykle argument: "A bo ze swoim to inaczej..." Co inaczej? Inaczej wyje czy inaczej się nie słucha? Znajoma miała jedno zaplanowane dziecko, chciała na tym poprzestać ale wpadła i trafiło się jej drugie. Dużo pracuje, mąż za granicą, pomagają jej rodzice i teściowie, ale średnio się z nimi dogaduje... Opowiada, że wraca do domu, chciałaby odpocząć, wyciszyć się, a tu jedno wrzeszczy, drugie biega, jedno bije drugie, jak to w rodzeństwie. Ktoś ze starszyzny znowu ma o coś pretensje, z dziećmi się trzeba pobawić, sprawdzić lekcje, nakarmić, wyprać, posprzątać... Widzę, że nie przychodzi jej to łatwo. Ale mówi, że żyje dla swoich dzieci, poświęca się dla swoich dzieci... Mąż jest już tylko po to, żeby zarabiać na całą trójkę. Są ludzie, których dzieci uszczęśliwiają. Są i tacy, których zakuwają w kajdany.

Offline

 

#7 2013-06-12 04:33:55

markanyou

Nowy użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

To jest nawet zabawne.
Mowie mojej mamie że nie mam zamiaru mieć dzieci a ona się do mnie uśmiecha myśląc że nie wiem co mówię. raczej nie spodziewa się tego że mówię Jej to na serio. Reszta rodziny olewa temat, oprócz siostry, jakby go nie było i nie stanowi on dla mnie żadnego problemu. wracając do siostry mimo że ma córeczkę to zgadza się z moją opinią

Offline

 

#8 2013-07-30 20:52:57

robert_z

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

Większość znajomych mnie popiera, kilka koleżanek twierdzi, że byłbym dobrym tatusiem. A rodzina... cóż... musi to jakoś przełknąć. Cały czas liczą, że będzie inaczej, ale nic z tego.

Offline

 

#9 2014-04-09 16:06:57

The Grooba

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

Mój facet dostał awans, służbowe (duże) mieszkanie na pięknym totalnym zadupiu i wyprowadza się tam. Ale beze mnie, niestety jestem zmuszona zostać w mieście i opiekować się dziadkiem, cholera wie jak długo. Tymczasem pierwsze pytanie, które pojawia się wśród znajomych, którzy usłyszą tę nowinę, to: "I co, taka duża chata, to pewnie teraz jakieś dzieci?" (liczba mnoga zamierzona) Wśród znajomych, którzy znają moje stanowisko i ciągle liczą na to, że zmienię zdanie... Ale pomijając już ich upór w przekonywaniu - jakoś nikt nie zwraca uwagi na to, że będziemy mieszkać osobno. Naturalną koleją rzeczy jest dla nich, że jak człowiek ma kasę i miejsce to powinien się mnożyć na potęgę. <facepalm>

Offline

 

#10 2014-04-20 19:44:33

Lizard

Użytkownik

Punktów :   

Re: Reakcje otoczenia

A ja Ci bardzo współczuję...
A jednym z dzieci, które będzie Wam biegać po leśniczówce bedę ja

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂ´tels IsraĂŤl